o Snapeovi

24. září 2008 v 19:10 | Lily |  Severus Snape - Alan Rickman

O Snapeově dětství před příchodem do Bradavic jsou známy jen útržkovité informace: z knih vyplývá, že manželství jeho rodičů pravděpodobně nebylo příliš šťastné a že malý Severus měl enormní zájem o magii ještě předtím, než nastoupil do Bradavic - podle slov svých spolužáků znal už při svém příjezdu "více kleteb než půlka studentů sedmého ročníku". Tato informace svědčí také o jeho nadprůměrném nadání.
V Bradavicích byl zařazen do koleje Zmijozel. Byl znám svým nadšením pro černou magii a vynikal také v předmětu lektvary; jeho tehdejší učitel Horacio Křiklan ho spolu s Lily Potterovou pokládal za jednoho ze svých nejlepších studentů. Většina jeho přátel ze zmijozelské koleje se podle Siriuse Blacka později stala smrtijedy.
Mezi ním a otcem Harryho Pottera Jamesem a jeho přáteli, tzv. Poberty, panovala nesmiřitelná nenávist. Často se vzájemně napadali kletbami - přesto mu James jednou zachránil život, když upadl do smrtelné léčky nastražené Siriusem Blackem. Toto dávné nepřátelství je zřejmě jedním z důvodů nenávisti k Harrymu Potterovi.


Profesor v Bradavicích
Severus Snape se zřejmě brzy po absolvování školy (ne-li ještě na škole) přidal ke stoupencům Lorda Voldemorta smrtijedům, ale ještě před Voldemortovým pádem roku 1981 zároveň vstoupil do Fénixova řádu. Albus Brumbál, který jej přijímal, tvrdí, že Snapem otřásla blíže neurčená událost, ke které mezi smrtijedy došlo a která jej přesvědčila dát své síly do služeb dobra. Do Voldemortova pádu tedy fungoval jako dvojitý agent - které straně ovšem skutečně slouží, je až doposud nejasné.
Roku 1981, po Voldemortově pádu, byl Snape přijat jako učitel lektvarů do Bradavic a zároveň se stal ředitelem zmijozelské koleje. Přestože je nepopiratelným odborníkem na lektvary a vynikajícím kouzelníkem, jeho učební metody jsou značně problematické: svým studentům se často vysmívá a ponižuje je, viditelně nadržuje své vlastní koleji a chválí pouze své oblíbence. Zároveň rok po roce usiluje o místo učitele obrany proti černé magii, které je mu po patnáct let ředitelem Brumbálem odpíráno. Teprve poslední rok svého působení v Bradavicích toto místo získá. Na konci téhož školního roku, při napadení Bradavic smrtijedy zorganizovaném Draco Malfoyem, zabije odzbrojeného Brumbála kletbou Avada Kedavra. Pak uprchne společně se smrtijedy na neznámé místo.Severus nikdy nebyl na straně Voldemorta vždy byl na straně Brumbála ,ale předváděl ,že je na straně Pána zla!Raddle si myslel ,že Severus je na jeho straně ,ale nikdy nebyl. www.nikoolla.blog.cz plus moje úprava
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/10/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je nejlepší

Edward 40.3% (77)
Carlisle 15.2% (29)
Jasper 23.6% (45)
Emmett 20.9% (40)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama