Bellatrix Lestrenge

20. září 2008 v 19:07 | Lily |  Belatrix Lestrangeová - Helena Bonham Carter


Smrtijedka, sestřenice Siriuse Blacka a sestra Narcissy Malfoyové a Andromedy Tonksové.
Bellatrix Lestrangeová je tmavovlasá čarodějka s přimhouřenýma očima, která studovala ve škole čar a kouzel v Bradavicích ve Zmijozelu jako všichni z její rodiny.
Nesnáší mudly(mudlovský šmejdy) a říká ,že mají nečistou krev jako by v ní měly černou barvu jako její oblečení.
Je to, jak se zdá, jedna z nejvěrnějších Smrtijedů Lorda Voldemorta. Známa je svou krutostí: ze snahy dozvědět se, kde se ukrývá její Mistr, společně se svým manželem Rudolfusem použije na rodiče Nevilla Longbottoma, Franka a Alici, mučící kletbu Cruciatus, která v nich zanechá trvalé následky. Chyceni a uvězněni do Azkabanu zůstávají věrni Lordu Voldemortovi a po jeho znovuzrození prchají, aby se k němu znovu přidali. →

Několik let poté, při boji některých Smrtijedů, členů Fénixově řáddu a studentů Bradavic na Odboru Záhad Ministerstva Kouzel uvrhne na Siriuse Blacka kletbu doprovázenou zeleným světlem (zřejmě Avadu Kedavru), která jej shodí za záhadný závěs, na jehož druhé straně ale jeho tělo nebylo nalezeno.
Na začátku šesté knihy doprovází svou sestru Narcissu k Severusovi Snapeovi, kde je svědkem jeho slibu,že bude Narcissina syna Draca ochraňovat.
Poprvé se s touto postavou můžeme setkat ve čtvrtém dílu Harryho Pottera
Etymologie jména
Jméno Bellatrix je latinsky "bojovnice" a zároveň jde o jméno jedné z hvèzd souhvèzdí Oriona (celá rodina Blacků má jména hvězd na obloze).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama